LEXAN - Indecom

nábytok     lexan     kontakt
nábytok     lexan     kontakt
Prejsť na obsah
LEXAN
polykarbonátové panely
Predaj polykarbonátových platní zn. LEXAN.

Komôrkové tepelneizolačné platne (od -40° do +120°C) s UV filtrom.
Optimálne riešia problémy v stavebníctve, poľnohospodárstve a v iných oblastiach, kde je potreba oddeliť dvojaké prostredie pri zachovaní vysokej priepustnosti svetla a bez potreby priameho výhľadu.

Platne Lexan TM  Thermoclear TM  Plus (LT2UV) sú opatrené obojstrannou ochrannou vrstvou,
ktorá ich chráni pred UV žiarením, a tak zabraňuje znehodnoteniu materiálu.
Obojstranná UV ochrana má výhodu pri zasklení stien v exteriéry v prípade, že sú obe strany steny vystavené slnečnému žiareniu.
Platne LexanTM ThermoclearTM Plus sú chránené z oboch strán a zaručujú tak dlhodobú farebnú stálosť, zachovanie mechanickej pevnosti a nárazovej odolnosťi.
Obojstranná UV ochrana platne znižuje odpad pri rezaní na trojuholníky a tiež vylučuje otočenie platne nechránenou stranou k slnku.

PLNÉ PLATNE LEXANTM
Plné platne z polykarbonátu LexanTM sú transparentné a zároveň mimoriadne odolné voči nárazom v teplotnom rozmedzí od -40 °C do +120 °C.
Ponúkajú tiež optimálnu bezpečnosť a ochranu. Vyvážená kombinácia fyzikálnych, mechanických a optických vlastností, dlhodobá odolnosť v prostredí s rozdielnymi teplotami a vlhkosťou predurčujú platne LexanTM na zasklievanie rôznych objektov.
Zasklievanie polykarbonátom sa v súčasnosti pokladá za najbezpečnejšie na svete.

LEXANTM 9030
LexanTM 9030 je štandardná polykarbonátová platňa do interiéru. Používá sa na jednoduché, alebo prídavné zasklenie, zabraňuje útoku vandalov, je ideálna tiež na presvetlené podhľady.
Platňa je vhodná tiež na húževnaté obaly, priehľadné kryty a súčasti strojov. V elektrotechnike ako izolant (má výborné dialektrické vlastnosti). Ohýbateľná za studena, tvarovateľná za tepla.

LEXANTM EXELLTM D
Typ s obojstrannou povrchovou ochranou proti UV - žiareniu určený pre použitie v exteriéri. Ideálny presvetľovací materiál na spojovacie chodby medzi budovami, ploché, oblúkové aj kopulové prestrešenia, ktoré perfektne splnia účel a dokonalosťou tvarov potešia aj estétov. Využitie aj v doprave (protihlukové steny, dopravné značky, zrkadlá, pouličné osvetlenie) a priemysle.
Typ Exell D ST s textúrovaným povrchom ponúka zvýšenú intimitu a povrchovú odolnosť. Vhodný na miesta s nešetrným zaobchádzaním a kde nie je potrebný priamy výhľad. Vhodný na miesta napr. ako sú výplne zábradlia, dverí, prepážok, presvetlenie schodísk a chodieb výškových budov, deliace steny, oblúky a podobne.
PC PROFILY
Polykarbonátové profily H a U sú určené na spájanie a ukončovanie plných a komorových polykarbonátových platní Lexan™.
Oba profily sa môžu používať ako v interiéri, tak aj v exteriéri, pretože sú chránené vrstvou odolnou voči UV žiareniu.

HLINÍKOVÉ (AL) PROFILY
Na ukončovanie, spájanie a pripevňovanie platní Lexan™, Carboplak® na nosnú konštrukciu sa používajú hliníkové profily a lišty. Majú dlhú životnosť, farebnú stálosť a sú bezúdržbové. Najčastejšie používané sú bez povrchovej úpravy z prírodného hliníka. V ponuke sú tiež profily v prevedení s povrchovou úpravou elox a s úpravou ELOX vo farbe bronz / hnedá.
UKONČOVACIE TESNIACE PÁSKY
Montážne pásky AntiDUSTtape® v sériách: G3600 - AD3500 – MaxBreather sa používajú na uzavretie komôr polykarbonátových komorových platní Lexan™, Thermoclear™, Carboplak®, Macrolux®. Slúžia ako ochrana, resp. bariéra proti vniknutiu nečistôt, prachu, hmyzu do priestoru platne a zároveň odvádzajú nadmernú vlhkosť z priestoru platne.
Pásky sa lepia na kraje strán komorovej polykarbonátovej dosky kde ústia otvory komôr. Po nalepení sa polykarbonátová platňa Lexan™, Carboplak®, Macrolux®  spolu s páskou musí uzavrieť ukončovaním profilom, ktorý chráni pásku pred poškodením a priamym pôsobením poveternostných vplyvov.  Pre čo najlepšie utesnenie spoja „doska a profil“ je nutné použiť silikónový tmel. Touto aplikáciou dosiahnete maximálne predĺženie životnosti a číry vzhľad polykarbonátových dosiek na vašom diele.

UPOZORNENIE:
Aj správne použitie montážnych pások nezabráni prípadnému vytváraniu kondenzátu v komorách platní. Polykarbonát prepúšťa vodné pary cez steny platne do komôr a opačne. Je to prirodzený fyzikálny jav pri rozdielnej koncentrácii vzdušnej vlhkosti a teploty na strane interiéru a exteriéru. Po ustálení pomerov sa kondenzát opäť stratí.

GUMOVÉ TESNENIE
Gumové tesnenie, okrem tesnosti a pevnosti spoja, zabezpečuje aj vyrovnávanie rôznej tepelnej rozťažnosti použitých materiálov v konštrukcii. Umožňuje platniam Lexan ™ dilatovať v použitom uchytení. Jeho použitie je nutné pre dodržanie zásad správnej montáže, najmä v strešných konštrukciách. Používa sa medzi spodný nosný profil a platňu Lexan ™, tiež do prítlačných líšt.
FIREMNÉ ÚDAJE

i.m.indecom spol. s r.o.
Partizánska 394/33, 90701 Myjava

IČO: 30998522
DIČ: 2020 3750 05
IČDPH: SK 2020 3750 05
KDE NÁS NÁJDETE

i.m.indecom Myjava
Partizánska 394/33
90701 Myjava
na spodnom konci "obchvatu" okolo Myjavy
pod predajňou LIDL
vedľa autobazáru                                                    Kde to je?    
KONTAKTY


Tel:  034/621 2523
O2:  0948/492 405MENU
O NÁS
Snažíme sa robiť našu prácu čo najlepšie a najkvalitnejšie.
A to znamená, že nie vždy sa to dá urobiť lacno a rýchlo.
 
OTVORENÉ
Pondelok - Piatok
9:00 – 10:30 , 11:00 – 16:00

Sobota
10:00 – 12:00


PatoC with WebSite X5
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Návrat na obsah